Czy przedmioty ze stali nierdzewnej nie korodują?

#2016-01-18 04:48:33 

Okrętowy

Użytkownik

Niedawno kupiłem sporej wielkości grilla na trójnogu, całość wykonana jest ze stali nierdzewnej i teraz zastanawiam się czy mogę go zostawiać w ogrodzie. Czy stal nie zacznie korodować od deszczu i wilgoci? Niby jest to stal nierdzewna, ale nie mam pewności. Co sądzicie?
#2016-01-18 05:37:27 

pan_kapitan

Użytkownik

Skoro to jest stal nierdzewna znaczy nie rdzewiej, jak zardzewieje to oddajesz do producenta w ramach gwarancji i tyle.
#2016-01-18 08:05:18 

Kwiaciarka

Użytkownik

Radze tego grila składc i przy okazji za kazdym razem czyscic, inaczej na pewno skoroduje, moze nie na calosci, ale przy łaczeniach na bank.
#2016-01-18 10:31:58 

spoko_ziom

Użytkownik

Jak kupuje się dobrej jakości przedmioty wykonane ze stali nierdzewnej tj. http://rgmet.eu/nasze-produkty/grillowanie/akcesoria-do-grilli.html to nie ma opcji, by na ich powierzchni pojawiła się rdza. Po prostu na takich przedmiotach powłoka antykorozyjna jest nieco grubsza, dzięki czemu trudniej ją uszkodzić. Jak powłoka jest nie uszkodzona to nie ma szans, żeby metal zaczął korodować.
#2016-01-18 12:48:17 

lady_C

Użytkownik

Co prawda domowych przedmiotów wykonanych ze stali nierdzewnej mam tylko oryginalne wieszaki na kurtki, ale nie sądzę żeby takie przedmioty mogły zardzewieć. Chyba dlatego nazywają się nierdzewnymi, że nie rdzewieją. Tak na marginesie, jak ktoś szuka fajnych wieszaków, to te wykonane ze stali nierdzewnej są chyba najtrwalsze. Plastiki raz dwa się łamią, a drewniane są strasznie ciężkie.
#2016-01-18 15:27:46 

Okrętowy

Użytkownik

Dzięki za podpowiedzi. Chyba jednak zaryzykuję i grilla zostawię pod chmurką :)
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015