Ile naprawdę pozwalają zaoszczędzić domy energooszczędne?

#2016-10-27 23:26:33 

Grzech

Użytkownik

Czy ktoś z właścicieli drewnianych domów całorocznych mógłby podzielić się swoimi wyliczeniami odnośnie ogrzewania? Co mi potrzebne to metraż, średnia temepratura w domu, długość okresu grzewczego i koszt wraz ze sposobem ogrzewania.
#2016-10-28 02:01:24 

DymNaStadionie

Użytkownik

Mam gazowe ogrzewanie centralne w domu o powierzchni 105 metrów. Średnio staram się utrzymywać 22 stopnie w pokojach i 18 stopni w sypialni ale tylko nocą (jeśli nie próbowaliście to polecam spróbować). No i w zasadzie z danych to tyle bo piec sie wlacza automatycznie, nawet nie wiem czy przypada to w jakies regularne okresy czy nie. Wyliczeń szczegółowych też nie prowadze ale wiem że mój brat z identycznym metrażem i gazówką płaci średnio o 35% wiecej niż ja przy podobnych zmiennych. Mam nadzieje ze pomoglem.
#2016-10-28 04:11:40 

Grzech

Użytkownik

Bardzo pomogłeś, dzięki. Takich informacji oczekiwałem. Budowałeś sam, wyanjmowałes majstra czy firme od razu?
#2016-10-28 04:23:41 

DymNaStadionie

Użytkownik

Firme brałem bo policzyli sobie mało, a dom planowo miał być ukończony w dwa miesiace. Z majstrami bywa różnie, a na pewno nie taniej, samodzielnie nie zbiłbym budy dla psa – chyba wyczeprujaco odpowiedziałem :). Koledzy w pracy polecili mi te firme: http://proekoart.biz/, również jestem z niej bardzo zadowolony wiec polecam dalej. Warto bo to profesjonaliści pod każdym wzgledem na kazda kieszeń.
#2016-10-28 06:20:12 

motyka

Użytkownik

Też ich wynajmowałam i ciesze sie ze taka decyzje podjelam. Wybrałam budowe wraz z wykonczeniem wnetrz, stan pod klucz. Każdy najdrobniejszy szczegół jest bardzo dopracowany, dociety i spasowany idealnie. Całość robi bardzo, bardzo dobre wrażenie, pzdr
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015