Poważna otyłość - jaka dieta?

#2016-12-01 06:58:55 

Dobrowolna

Użytkownik

Posty: 34

Skąd: Częstochowa

Wiek: 37

Jaką dietę stosować przy sporej otyłości? Jest teraz tyle różnych, że można się w tym pogubić. Poza tym najczęściej przy opisach diet są tylko ustalane menu, nie ma żadnych naukowych danych dotyczących skuteczności itd.
#2016-12-01 09:51:47 

Marysieńka

Użytkownik

Posty: 56

Skąd: Biesiekierz

Wiek: 20

Przede wszystkim należy sobie uświadomić, co to jest otyłość. Jeśli chodzi o masę ciała to warto pamiętać, że to nie ma nic wspólnego, bo na przykład osoby wyczynowo uprawiające sport czy kulturyści mają dużą masę mięśniową i potrafią ważyć tyle samo, a nawet więcej, co osoby „z brzuszkiem”. Jest taka ogólna zasada, że waga powinna wynosić mniej więcej tyle, ile wzrost powyżej 100 centymetrów. Oczywiście wszystkoe tez zależy od wieku,płci, budowy kości itd. Natomiast co do diet w leczeni otyłości polegającej na nadmiarze tkanki tłuszczowej, to absolutnie należy skonsultować się z dietetykiem. Dobre efekty daje dieta optymalna, w której główną rolę odgrywa zbalansowany dobró składników pokarmowych, w skrócie mało cukrów, więcej białek i dużo tłuszczy odzwierzęcych. Wbrew pozorom tłuszcz odzwierzęcy nasz organizm wcale praktycznie nie odkłada, a cukry i owszem, odkładają się w tkankach. Warto poczytać na ten temat.
#2016-12-01 10:25:07 

ognioodporna

Użytkownik

Posty: 62

Skąd: Szczecin

Wiek: 39

Można też skorzystać z oferty profesjonalnego ośrodka zajmującego się leczeniem dietą. Na przykład tutaj http://osrodek.optymalni.pl/leczenie-otylosci. To fajne miejsce, z jednej strony na odpoczynek, a z drugiej na skorzystanie z porad profesjonalistów w kwestiach diety. Warto sie też ogólnie zainteresować tematyką leczenia dietą.
#2016-12-01 12:06:31 

spoko_ziom

Użytkownik

Posty: 37

Skąd: Ruda Śląska

Wiek: 19

Polecam poszukanie w internecie informacji o tak zwanej diecie optymalnej, dobieranej idnywidualnie pod kątem konkretnych potrzeb danej osoby.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015